+48 42 681 21 11, +48 571 332 204 sekretariat@liceummundurowe.pl

Dnia 11.05. br. uczniowie klasy Ia 👮‍♀️👮‍♂️ wzięli udział w „Wycieczce Pieszej Bałuckim Szlakiem Pamięci i Dialogu” zorganizowanej przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego oraz Oddział Stacji Radegast Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Zobaczyli m.in.: Pomnik Chwały Żołnierzy Armii „Łódź”, zwiedzili Park Ocalałych i „Kuźnię Cygańską”, park „Promienistych” i pomnik Pękniętego Serca, Stację Radegast oraz pomnik ku czci Pomordowanych Żydów na Cmentarzu żydowskim w Łodzi. Chętni po wycieczce mogli zapoznać się z historią cmentarza żydowskiego przy ul. Brackiej w Łodzi oraz zobaczyć grobowce fabrykantów łódzkich (Silbresteinów, Poznańskich…), Ślepego Maksa i pole gettowe. Tę część wycieczki poprowadził wychowawca klasy, historyk, pan Rafał Bazaniak. Zapoznał uczestników z kulturą żydowską, obrzędami religijnymi i historią Łodzi XIX i XX wieku.