Klasa strażacka

Klasa o tym profilu realizuje przedmioty: matematyka, fizyka lub chemia, język angielski na poziomie rozszerzonym.

Uczniowie naszej szkoły zdobędą wiedzę i umiejętności przydatne podczas rekrutacji w szeregi Straży Pożarnej. Jeśli absolwent naszej szkoły postanowi zdawać do Szkoły Głównej Służby Pożarnej będzie przygotowany zarówno do egzaminu teoretycznego jak i egzaminu sprawnościowego.

Wybór przedmiotu zdawanego na maturze (fizyka, chemia) ułatwi uczniowi naszej szkoły wstęp na studia pożarnicze.

Przyszli strażacy biorą udział w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem sprzętu ratowniczo-gaśniczego czy szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Klasa ta bierze udział w obowiązkowych zajęciach z zakresu EDUKACJI POŻARNICZEJ. Program zajęć obejmuje: spotkania z funkcjonariuszami Komendy Straży Pożarnej, ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu ratowniczo-gaśniczego, szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, wyjazdy na uroczystości, zawody, pokazy strażackie, wyjazdy do Szkół Aspiranckich, ćwiczenia terenowe.

Formularz kontaktowy E-mail

Dołącz do nas!