21 kwietnia 2023 roku zorganizowana została przez nauczycieli p. Marcina Kozaka i p. Andrzeja Brzezińskiego wycieczka do Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w Centrum Edukacji Lotniczej.

Podczas zajęć praktycznych uczniowie mieli okazję poznać lotnisko poprzez odkrywanie i rozwiązywanie zadań w części ogólnodostępnej.

Natomiast dzięki zajęciom „Turystyka w lotnictwie i tanie latanie” dowiedzieli się:
– jak podróże samolotem wpłynęły na rozwój turystyki;
– co zrobić, by kupić bilet na samolot za symboliczną złotówkę;
– jak zaplanować wakacje, kiedy mamy na nie bardzo mały budżet.

W czasie warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotowali plan wakacji, poznali systemy rezerwacyjne i dowiedzieli się gdzie warto polecieć.

Między zajęciami odbył się spacer po Starym Mieście w Krakowie. Uczniowie zobaczyli m.in. Barbakan, Bramę i Ulicę Floriańską, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Smoka Wawelskiego oraz Wawel.