+48 42 681 21 11, +48 571 332 204 sekretariat@liceummundurowe.pl

29 marca 2023 roku 45 osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielami – Marcinem Kozakiem, Agnieszką Brzezińską-Koziarską, Wiolettą Dudzińską oraz Robertem Piotrowskim wyruszyła na wycieczkę do Poczdamu, Berlina oraz do Aquaparku Tropical Islands.

W czasie 3 dni uczniowie:
➡️zwiedzanie Poczdamu rozpoczęli od wizyty w Pałacu Cecilienhof (Schloss Cecilienhof) zbudowanego przez Paula Schultze-Naumburga dla następcy tronu Wilhelma Hohenzollerna i jego małżonki Cecylii;
➡️odbyli wizytę w ogrodach Pałacu Sanssouci (Schloss Sanssouci), który został wzniesiony w latach 1745–1747 jako rezydencja letnia na zlecenie króla Prus Fryderyka II Wielkiego przez Georga Wenzeslausa von Knobelsdorffa;
➡️ zwiedzili osiedle drewnianych domów w stylu rosyjskim z początku XIX wieku – Alexandrowkę;
➡️zwiedzanie stolicy Niemiec Berlina rozpoczęli od wizyty na Placu Aleksandra (Alexander Platz);
➡️odbyli spacer pod Holocaust-Mahnmal czyli Pomnik Ofiar Holocaustu projektu Petera Eisenmana, który został wybudowany w latach 2003–2005 w centrum Berlina (Berlin-Mitte) na powierzchni 19 tys. m²;
➡️odbyli spacer po dzielnicy Berlin-Mitte przechodząc pod Bramę Brandenburską zaprojektowaną przez niemieckiego architekta, pochodzącego z Kamiennej Góry Carla Gottharda Langhansa;
➡️obejrzeli zbiory Muzeum Egipskiego należącego do kompleksu Wyspy Muzeów;
➡️dotarli na Plac Bebela (Bebel Platz) na którym 10 maja 1933 roku odbyła się berlińska część akcji palenia książek w Niemczech, zapoczątkowanej dwa miesiące po dojściu Adolfa Hitlera do władzy i realizowanej przez studentów, profesorów oraz członków nazistowskich organizacji;
➡️odpoczywali w Aquaparku Tropical Islands, który mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców (nazywanej Aerium), największym samonośnym hangarze świata.