+48 42 681 21 11, +48 571 332 204 sekretariat@liceummundurowe.pl

W dniu 17 marca 2023 roku mieliśmy zaszczyt gościć Prezydent Krajowego Zarządu IPA Sekcji Polskiej Panią Anetę Sobieraj oraz przedstawicieli sekcji stowarzyszenia z Niemiec, Austrii, Irlandii i Cypru.
Podczas spotkania uczniowie klas policyjnych zostali zapoznani ze specyfiką służby oraz drogą awansu w szeregach Policji, w krajach naszych gości.

Po prelekcji uczniowie klasy 1A i 3A zaprezentowali gościom pokaz wyszkolenia, zdobytego podczas zajęć edukacji policyjnej oraz sztuk walki, a grupa uczniów klasy 2C o profilu strażackim zaprezentowała pokaz ratownictwa medycznego.
Uczennice z klasy 2A zaprezentowały pokaz daktyloskopii, czyli techniki śledczej zajmującej się badaniami porównawczymi linii papilarnych dłoni w celu ustalenia sprawcy czynu zabronionego.

Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję porozmawiać z gośćmi zadając im pytania dotyczące służby, sprzętu oraz ścieżki awansu.