+48 42 681 21 11, +48 571 332 204 sekretariat@liceummundurowe.pl

22 lutego uczniowie klas wojskowych wzięli udział w zorganizowanych zajęciach ze szkolenia ogniowego na terenie 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

W czasie zajęć z wyznaczonymi żołnierzami uczniowie zostali zapoznani z wiedzą z zakresu teorii strzału, nauczyli posługiwać się muszką pokazową TM-70, wykorzystywaną do prawidłowego zgrywania przyrządów celowniczych, budową oraz posługiwaniem się bezpiecznie bronią m.in. Beryl, a także procedurą dynamicznej zmiany magazynka.

Po części teoretycznej już praktycznie uczniowie mogli się sprawdzić w strzelaniu na systemie szkolno-treningowym Śnieżnik strzelając na odległościach 25, 50, 100 metrów.

Na zakończenie zajęć instruktorzy dokonali podziału uczniów na drużyny i przy wykorzystaniu możliwości Śnieżnika, każda drużyna prowadziła walkę w terenie zurbanizowanym, likwidując ukazujące się cele.

Cel szkolenia został osiągnięty a nabyta wiedza stanowi podwyższenie umiejętności z zakresu edukacji wojskowej.