+48 42 681 21 11, +48 571 332 204 sekretariat@liceummundurowe.pl

Piątek, 2 października 2020 roku, to dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły data, którą zapewne będą długo pamiętać. Tego dnia odbyło się bowiem uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po miesiącu od rozpoczęcia nauki, zostali oni oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej „Mundurówki” i stali się jej pełnoprawnymi członkami. Ceremonia ślubowania przebiegła w bardzo podniosłej atmosferze ponieważ była wzorowana na przysiędze wojskowej. Uświetnili ją swoją obecnością przedstawiciele łódzkich służb mundurowych i jednostek współpracujących z naszą Szkołą, w tym m.in. Pani Anna Midera – Prezes Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi, Pani Major Dorota Frąk – Zastępca Komendanta Placówki Straży Granicznej w Łodzi, Pan Major Sławomir Błaszczyk z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, Pan Kapitan Sylwester Janowski z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łodzi; przedstawiciele: Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Kuratorium Oświaty, Parafii  Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny i Świętego Antoniego Klareta w Łodzi oraz firmy ochroniarskiej „Servo”. Obecni byli również gospodarze placówki: Pani Magdalena Muraszewska – Dyrektor Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, Pani Anna Perzyna – Wicedyrektor szkoły, Pan Tomasz Braun – Prezes firmy „Eduforce”, nauczyciele i pracownicy szkoły a także rodzice naszych pierwszoklasistów. Po złożeniu ślubowania i przekazaniu sztandaru szkoły zaproszeni goście mogli obejrzeć jeszcze pokaz dynamiczny w wykonaniu klasy 3C o profilu wojskowym.