Piknik Niepodległościowy w Manufakturze to dobry czas, aby w rodzinnej atmosferze świętować 104. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi kolejny już raz, jako jedyna szkoła z województwa łódzkiego miała zaszczyt zaprezentować przy tej okazji szereg atrakcji:

* pokaz dynamiczny z elementami taktyki wojskowej klas 2B i 3B, ukazującej sposoby przemieszczania się z bronią na polu walki, przygotowany przez Pana Profesora Jacka Dominiaka,
* pokaz taktyki działań zespołowych w wykonaniu uczniów klasy 3A 👮‍♂️👮przygotowany przez Pana Profesora Artura Kawuchę,
* pokaz sztuk walk w wykonaniu Grupy Pokazowej MLO 🤼‍♂️przygotowany przez Pana Profesora Roberta Piotrowskiego.

Ponadto przy stoisku szkoły każdy miał okazję wziąć udział w zabawie w daktyloskopię czyli zdejmowanie odcisków palców, sprawdzić swoje umiejętności w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy 🚑🩹🩸oraz zapoznać się z licznymi replikami broni krótkiej i długiej.

Podczas całego pikniku stoisko szkoły cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia ❤️