30 maja 2023 roku uczniowie klasy 3A 👮👮‍♀️, 1A 👮‍♂️🚓 oraz 2C 👩‍🚒👨‍🚒 🚒wzięli udział w organizowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – Mundurowym Dniu Dziecka 👨‍👨‍👧‍👦🎈, który odbywał się na terenie Kompleksu Boisk im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie.

Uczniowie mogli nie tylko zapoznać się ze sprzętem Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Staży Pożarnej, Straży Granicznej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Inspekcji Transportu Drogowego, ale również obejrzeć widowiskowe pokazy m.in. musztry policyjnej oraz taktyk działania podczas interwencji policyjnych, szkolenia psów służbowych i koni policyjnych, pokaz strażacki oraz bitwę na armatki wodne pomiędzy OSP Uniejów i Policją.

Uczniowie klasy o 3A o profilu policyjnym i bezpieczeństwa wewnętrznego zaprezentowali pokaz antyterrorystyczny.
Warto dodać, że Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi było współorganizatorem eventu.