+48 42 681 21 11, +48 571 332 204 sekretariat@liceummundurowe.pl

Czy pamiętacie jak w ubiegłym roku zorganizowaliśmy na terenie naszej Szkoły maraton pisania listów by pomóc młodemu Sudańczykowi, skazanemu w wieku 15 lat na karę śmierci i od dwóch lat czekającemu w więzieniu na wykonanie wyroku? 14 lipca Sąd Apelacyjny Sudanu Południowego podjął decyzję o unieważnieniu wyroku śmierci na Magaiu Matiopie Ngongu, ponieważ był on dzieckiem w momencie popełnienia zbrodni. Jego sprawa została przekazana Sądowi Najwyższemu a on sam został usunięty z celi śmierci 29 lipca… Dziękujemy absolwentom naszej szkoły i Wam za to, że dosłownie przyłożyliście do tego swoje ręce! W tym roku Amnesty International organizuje kolejny maraton pisania listów do władz poszczególnych państw w obronie osób, których podstawowe prawa człowieka są łamane. Zachęcamy, abyście do 13 grudnia weszli na stronę AI i podpisali online petycję w obronie prześladowanych lub uciskanych. Oto link: https://maraton.amnesty.org.pl

PS

Pomóc możecie wszystkim lub wybranym osobom. Oprócz podpisania online petycji możecie też kupić znaczek, by listy dotarły tam gdzie trzeba. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie pod linkiem. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka.