Jak tradycja nakazuje 19 grudnia 2019 roku odbył się w Mundurowym Liceum Ogólnokształcącym uroczysty apel z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku szkolnym uczniowie klas 1, 2 i 3 mogli wziąć udział w Koncercie Kolęd.
O konferansjerkę zadbali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego – Maja Kołodziejczyk oraz Naomi Aleksandrov. Podczas koncertu uczniowie z poszczególnych klas brawurowo zaśpiewali między innymi takie kolędy i piosenki świąteczne jak: – „Przybieżeli do Betlejem” – klasa 1E, „Z kopyta kulig rwie” – klasa 1B, „Świeć, gwiazdeczko, mała świeć” – kalsa 2C,
„Coraz bliżej święta” klasa 1A, „All I Want fot Christmas Is You” – klasa 2DE, „Merry Christmas Everyone” – klasa 1D i 1F, „Dzisiaj w Betlejem” – klasa 2A, „Mary, did you know” – klasa 2B oraz „We Wish You A Merry Christmas”- klasa 3D.
Jury składające się z nauczycieli za każdy z występów przyznawało od 0 do 3 punktów. Oto wynik głosowania:
I miejsce – Klasa 1D – „Merry Christmas Everyone” – 25 punktów;
II miejsce – Klasa 2B – „Mary, did you know?” – 24 punkty;
III miejsce – Klasa 1E – „Przybieżeli do Betlejem”. – 22 punkty.
Zwycięscy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.
Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich pracowni na wigilie klasowe.