+48 42 681 21 11, +48 571 332 204 sekretariat@liceummundurowe.pl

27 września obchodzony jest w całym kraju Dzień Polskiego Państwa Podziemnego, czyli polskich tajnych struktur państwowych działających w latach 1939-1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów. Struktury te były fenomenem w ogarniętej wojną Europie ponieważ w żadnym z innych krajów nie doszło do powstania tak wielkiej organizacji działającej w konspiracji przez prawie 6 lat wojny i jeszcze kilka lat po jej zakończeniu. Początkiem Polskiego Państwa Podziemnego było utworzenie, właśnie 27 września 1939 r., Służby Zwycięstwu Polski, przekształconej po 2 miesiącach w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w Armię Krajową, czyli najbardziej znaną polską organizację podziemną okresu II wojny światowej. Z okazji Dnia PPP można było zapoznać się z informacjami na jego temat oraz obejrzeć i dotknąć elementów umundurowania polskich żołnierzy z okresu międzywojennego, II wojny światowej i czasów tzw. powojennego podziemia niepodległościowego.

dav