14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Dzień nauczyciela w Polsce obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego
w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w naszym kraju. W tym roku w związku
z sytuacją epidemiczną uczniowie nie przygotowali akademii. Jednak Dzień Edukacji Narodowej nie mógł minąć niezauważony.
Z tej okazji w imieniu całej społeczności uczniowskiej nowo wybrany Samorząd Uczniowski wręczył Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, pracownikom niepedagogicznym oraz obsłudze szkoły słodkie upominki, dziękując za codzienny trud wkładany w edukację uczniów oraz tworzenie przyjaznej atmosfery i dobrych warunków do nauki i pracy.