+48 42 681 21 11, +48 571 332 204 sekretariat@liceummundurowe.pl

Safety Days, czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Żyj i pozwól żyć” odbyły się w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu przy współpracy z WORD-em.

Dzięki uprzejmości funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz Ośrodka Szkolenia Policji uczniowie MLO klas policyjnych👮‍♀️👮‍♂️wzięli udział w tym profilaktycznym przedsięwzięciu.

Podczas tego wydarzenia dowiedzieli się, jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drogach, poznali statystyki dotyczącego wypadków i kolizji na drogach, usłyszeli o fałszowaniu dokumentów czy mogli zobaczyć policjanta kierującego na drodze, a także sprawdzili na własnej skórze, na symulatorach, jak wygląda dachowanie, hamowanie z zapiętymi pasami oraz jaką człowiek ma ograniczoną percepcję, gdy jest pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających – zakładając specjalnej okulary.