24 kwietnia 2022 roku 40 osobowa reprezentacja uczniów naszej Szkoły brała udział w obstawieniu trasu DOZ Maratonu w Łodzi. Do zadań uczniów należało razem z szefami odcinków przewiązywanie taśmą słupków U-21 wygradzających pas dla biegaczy, rozstawianie barierek oraz w odpowiednim momencie przepuszczanie ludzi na przejściach dla pieszych.

Maraton powrócił do Łodzi po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Organizatorzy zaprosili do Łodzi byłych olimpijczyków na czele z Robertem Korzeniowskim, Adamem Kszczotem, Zenonem Jaskułą czy Zbigniewem Bródką. Podobnie jak 3 lata temu w rywalizacji sztafet udział wzięli: Dorota i Mariusz Siudkowie, Tomasz Sikora, Katarzyna Bachleda Curuś.

Największa uwaga skupiona była na biegu maratońskim. Pierwsi zawodnicy zaczęli przybywać na linię startu kilka minut po ósmej. Biuro zawodów przyjmowało ostatnie zgłoszenia jeszcze wcześniej, bo już od 7:00.

Kilka tysięcy biegaczy wyruszyło na trasę punktualnie o godzinie 9:00. Zawodnikom towarzyszyła fantastyczna pogoda i atmosfera.