+48 42 681 21 11, +48 571 332 204 sekretariat@liceummundurowe.pl

1 kwietnia uczniowie klas o profilu bezpieczeństwo i obsługa pasażerów w portach lotniczych wzięli udział w wycieczce do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie mieszczącego się na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice.
Wizytę w CEL uczniowie rozpoczęli od udziału w grze terenowej w części ogólnodostępnej lotniska, która przybliżała wiedzę z historii lotnictwa w Polsce oraz funkcjonowania Portu Lotniczego w Krakowie. Uczniowie działali samodzielnie w zespołach o oparciu o aplikację CEL KRK, którą musieli pobrać na swoje smartphony.

Po skończonej grze uczniowie uczestniczyli w szkoleniu w trakcie którego dowiedzieli się jakiego wykształcenia i umiejętności wymaga praca w zawodach lotniczych. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat historii lotnictwa, funkcjonowania lotniska, procedur lotniskowych i pokładowych oraz projektowania infrastruktury lotniskowej. Chętni uczniowie odbyli swój pierwszy „lot” w symulatorze jako kapitan samolotu, wcielili się w rolę pracownika lotniska i samodzielnie wykonywali pracę na danym stanowisku na „ścieżce pasażera”. Każdy uczestnik wycieczki korzystając z profesjonalnego symulatora KRK Marshaller, wcielił się również w rolę koordynatora ruchu lotniczego naziemnego, nazywanego marszałkiem (z ang. Marshaller), który jest m.in. odpowiedzialny za ustawianie samolotów na płycie postojowej lotniska.